Pranie kołdry z pierza

Nie ulega wątpliwości, że pranie kołdry z pierza to czynność, która wymaga szczególnej uwagi. Zastosowanie odpowiednich środków pozwoli zachować pierwotne właściwości produktu oraz zapewni miękkość na najwyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju kołdry nie należą do najtańszych elementów wyposażenia sypialni, dlatego warto widzieć jak o nie dbać. Przede wszystkim należy pamiętać, że kołdry z pierza nie mogą być poddawane wirowaniu, gdyż mogą ulec uszkodzeniu. Nie wskazane jest także suszenie na słońcu. Materiał wierzchni jest wówczas podatny na degradację.


Nasuwa się więc pytanie jak prać kołdrę z pierza?


W pierwszej kolejności powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie detergenty. Warto upewnić się, że nie posiadają one enzymów czyszczących, gdyż mogą one spowodować utratę delikatności kołdry. Wbrew utartym mitom, kołdry z pierza można prać w pralce. Niektóre urządzenia posiadają nawet specjalny program, który to umożliwia. Jeśli jednak nasz sprzęt nie został przystosowany do prania kołdry z pierza, wówczas należy wybrać program do delikatnych rzeczy i wyłączyć wirowanie. Dla niektórych pranie kołdry z pierza może okazać się kłopotliwe. Na szczęście działają specjalistyczne zakłady, które mogą nas w tej kwestii wyręczyć.


Posiadając wiedzę na temat tego jak prać kołdrę z pierza można osiągnąć wiele korzyści. Przede wszystkim zachowamy odpowiednią puszystość kołdry oraz zagwarantujemy sobie komfortowy sen. Wykorzystując sprawdzone detergenty nie narazimy pierza na uszkodzenia i zachowamy kołdrę w należytej czystości.