Na czym polega zasadnicza różnica w rodzajach wsadu?

Przede wszystkim wsad dzielimy na gęsi i kaczy. Rozróżniamy też, podział kolorystyczny na biały i szary. Ponad to zwracamy uwagę na zawartość puchu i pierza w mieszance oraz pochodzenie. Rodzaj użytego wsadu można znależć w opisie właściwości produktu. Oto przykłady użytego wsadu w odpowiedniej kategorii:

Puch 100% gęś biała - kołdra  Standard, VIP, Royal, poduszka VIP, Batystowa, Royal

Puch 25% (75% drobne piórka) gęś biała - poduszka Standard

Puch 70%(30% drobne piórka) kaczka biała - kołdra Tradycyjna

Puch 60%(40% drobne piórka) gęś szara - kołdra i poduszka Silver
Czym się kierować wybierając poduszkę?

Dobrze dobrana poduszka może znacząco poprawić komfort i zdrowie Twojego snu. Pomoże Ci wyspać się wygodnie, a nad ranem obudzisz się wypoczęty i gotowy na kolejny dzień!

Właśnie dlatego napisaliśmy ten krótki przewodnik po naszych poduszkach. Jesteśmy przekonani, że pomożemy Ci w ten sposób dokonać właściwego wyboru.

ustal jak śpisz i zadbaj o wygodny, zdrowy sen

  • Śpisz na plecach: najodpowiedniejsza będzie bardziej płaska niż zwykle, miękka poduszka. Polecamy Ci zatem naszą miękką poduszkę wypełnioną świeżo wypranym puchem.
  • Śpisz na brzuchu: idealna będzie wypukła, sprężysta poduszka z wyraźnie zwężającymi się końcami.
  • Śpisz na boku: potrzebna będzie zdecydowanie wysoka poduszka, która zadba o prawidłowe ułożenie Twojego karku i głowy. Polecamy poduszkę twardą wypełnioną pierzem, lub poduszkę sprężystą i taką samą poduszeczkę.Antyalergiczna- co to znaczy?
 

Staramy się aby wszystkie nasze wyroby były antyalergiczne. Poniżej dowiesz się o potrójnej ochronie, jaką zastosowaliśmy, aby pozbawić alergenów naszą kołdrę i co to oznacza.

1 gęściej utkana bawełna

Dzięki dobraniu specjalnie gęsto utkanej bawełny okalającej puch (ok. 112 nici / cm2), hamujemy proces przedostawania się pyłków, kurzu i roztoczy do wnętrza kołdry. Tym samym będąc alergikiem możesz znacznie wydłużyć okres, po którym kołdrę trzeba będzie oddać do czyszczenia, prania i odpylania.

2 puch odpylony i wyprany - sterylnie czysty

Dzięki obróbce pierza i puchu usunięte zostają pyłki, zanieczyszczenia, tłuszcz i nieprzyjemny zapach, a suszenie w wysokiej temperaturze zabija roztocza i inne drobnoustroje. Proces ten poprawia właściwości izolacyjne, lekkość, a także sprawia, że puch nie powoduje reakcji alergicznych.

Surowiec po obróbce termicznej jest czysty, bardziej sprężysty i ma ładny zapach. 
Ponadto, co jest dla Ciebie najważniejsze, jest pozbawiony alergenów.

3 odpowiedni wkład

Na etapie pozyskiwania odpowiedniego surowca, staramy się by były to puch i pierze najwyższej jakości. Pozyskujemy wyłącznie surowiec świeży, kupując pierze od rolników na terenie Polski i innych krajów europejskich.

4 co to oznacza

Czytając o naszej potrójnej ochronie być może zastanawiasz się, czy wystarczy ona do zapewnienia Tobie komfortowego snu bez kłopotów z alergią. Otóż jesteśmy przekonani, że tak. Jeśli jednak będzie inaczej, możesz w ciągu 14 dni oddać nam kołdrę, a my oddamy Ci pieniądze (nie licząc kosztów przesyłki).

Pomimo zastosowania gęściej utkanej bawełny i sterylnego czyszczenia puchu z czasem pyłki mogą przeniknąć do wnętrza kołdry. Na szczęście u nas możesz zamówić czyszczenie kołdry i przez kolejne lata cieszyć się zdrowym, komfortowym i ciepłym snem.

Czyszczenie kołdry specjaliści zalecają wykonać co 5 lat, a w przypadku alergików co 3 lata.