Poprawa stanu powietrza, to lepsza jakość snu - oczyszczacze powietrza Levoit    ZOBACZ

Pranie poduszek z pierza

Z pewnością, każdy z nas chce spać w czystej i przyjemnej w dotyku pościeli. Aby cieszyć się komfortowym snem, należy odpowiednio dbać o naszą kołdrę oraz poduszkę. To, w jaki sposób będziemy pielęgnować wyposażenie naszego łóżka zależy w głównej mierze od zastosowanych materiałów. Pranie poduszek z pierza nie powinno odbywać się w tradycyjnej pralce. Może się to skończyć źle zarówno dla urządzenia, jak i znajdujących się w nim materiałów.


Wiedząc jak prać poduszkę z pierza nie narazisz na przykre konsekwencje. Dobrym wyjściem z sytuacji jest powierzenie prania specjalnym zakładom, które dysponują odpowiednimi urządzeniami do prania produktów z pierzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu doskonale oczyścisz poduszkę z bakterii, roztoczy, tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń powstałych w wyniku użytkowania. Suszenie odbywa się za pośrednictwem nadmuchu ciepłego powietrza. Rezultatem tych działań jest puszysty i dokładnie wyczyszczony produkt.


Jeśli chcemy, pranie poduszek z pierza możemy wykonać na własną rękę. Nie warto w tym celu wykorzystywać pralki, chyba, że mamy do tego specjalnie przeznaczony program. W przypadku prania ręcznego, zaleca się przygotowanie letniej wody z niewielką ilością płynu. Ważne jest staranne wypłukanie poduszek z wody. Następnym krokiem jest suszenie, które powinno odbywać się na zewnątrz. Dzięki temu unikniemy przykrego zapachu.


Skoro już wiesz jak prać poduszkę z pierza możesz przystąpić do działania. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi na metce produktu. Niejednokrotnie bywa ona najlepszym drogowskazem, który wskaże Ci optymalne sposoby pielęgnacji produktu.